WŁOSKA COOLTURA

5 rzeczy, bez których Włosi nie potrafią żyć

Widziałeś kiedyś rozwścieczonego Włocha? Gdy zabraknie jednej z tych rzeczy, z pewnością będziesz miał ku temu okazję!

Kawa

Kawa to numero uno na liście każdego Włocha. To od niej zaczyna się dzień i to na niej się on kończy. Do śniadania (przeczytaj: Co Włosi jedzą na śniadanie?) w zależności od upodobania czy dnia włosi piją zwykle capuccino lub espresso. Później po lunchu piją kolejne espresso. Po kolacji czas na … kolejne espresso. W żyłach Włochów zamiast krwi płynie chyba kawa 😊

Słońce

Kilka dni bez słońca i Włoch potrafi dostać depresji. Dosłownie. Staje się przygnębiony, marudny, nerwowy, zły, smutny… Słońce jest im potrzebne do życia jak tlen. Generalnie większość ludzi ma duże zapotrzebowanie na witaminę D, której dostarcza nam właśnie słońce, ale tzw. „południowcy” mają je zdecydowanie większe ze względu na to, że są po prostu do tego przyzwyczajeni.

Pizza/pasta

Sobota lub niedziela to dla Włochów zwykle dzień święty. Bowiem w tych dniach najczęściej wychodzą całą rodziną lub ze znajomymi na miasto zjeść pizzę. Włosi są niezwykle dumni ze swojej kuchni, a z pizzy i pasty chyba najbardziej. Ze względu jednak na kaloryczność, mają w zwyczaju jeść pizzę czy pastę raz czy dwa w tygodniu. Wbrew pozorom nie jedzą tych dań codziennie!

Suszarka do włosów

Tu możecie się zdziwić, bo przecież we Włoszech jest dużo słońca i zwykle jest cieplej niż na przykład w Polsce, ale… Włoch nie wyjdzie z domu (ba! nawet z łazienki!) z mokrymi włosami. Koniecznie zaraz po prysznicu czy kąpieli musi wysuszyć włosy suszarką. Ja osobiście rzadko jej używam i za każdym razem słyszę: „wysusz włosy”, „będziesz chora”, „nie chodź z mokrą głową”. Swoich zwyczajów nie mam zamiaru zmienić, ale dla Włocha suszarka i suche włosy to rzecz niezmiernie ważna.

Sport

Włosi to zagorzali kibice sportu. Najważniejszym jest oczywiście piłka nożna, ale innymi też nie pogardzą. Mecze włoskiej ligi to okazja do wielkiej festy. Na stadionach gromadzą się dziesiątki tysięcy kibiców, którzy zagorzale kibicują i doradzają piłkarzom jak mają grać, wykrzykując jednocześnie wszystkie bestemmie podczas nieudanych akcji. Oglądanie meczów w domu przez telewizorem jest równie popularne. Do tego wymagana jest oczywiście wygodna sofa i duży telewizor!

A ty bez jakich rzeczy nie potrafisz żyć?

To też cię zainteresuje

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *