Lombardia NOTATKI Z WŁOSKICH PODRÓŻY

Starbucks Reserve Roastery Milano – wyjątkowe miejsce dla smakoszy kawy i fanów Starbucksa

Otwieranie Starbucksa we Włoszech to trochę jak strzał w kolano. Wiadomo przecież, że żaden szanujący się Włoch nie wypije kawy z popularnej sieciówki. Jednakże Starbucks Reserve Roastery w Mediolanie to jedna z sześciu na całym świecie palarni kawy Starbucks. Co to oznacza? Oznacza to tyle, że koniecznie musisz zobaczyć to unikalne miejsce będąc w Mediolanie!

Ogólnie o Starbucks Reserve Roastery Milano

Już sama fasada budynku robi wrażenie! Pierwotnie budynek palarni Sturbucks był główną siedzibą Giełdy Papierów Wartościowych, który później przeistoczył się w pocztę, a w 2018 r. wykupiony został przez Amerykańską korporację Starbucks, stanowiąc tym samym największą kawiarnię Starbuck w całej Europie.

Przed wejściem do Starbucksa (zwłaszcza w wieczornych godzinach), często robią się kolejki, więc trzeba chwilę poczekać. Ale zapewniam cię, że warto.

Przydatne informacje

Starbucks Reserve Roastery Milano znajduje się przy Piazza Cordusio 3. Codziennie otwarte jest w godzinach 7-23, z wyjątkiem niedzieli, kiedy to zamknięcie następuje godzinę wcześniej. Starbucks znajduje się zaledwie 5 min. pieszo od katedry Duomo.

Starbucks Reserve ma też swoją aplikację, którą możecie pobrać. Dzięki niej dowiecie się więcej o każdym zakątku palarni. Dostępna jest zarówno na iOS jak i na Androida. Jej nazwa to: Starbucks Reserve Milano.

Co można robić w Starbucks Reserve?

Pierwsze co przychodzi na myśl to napić się kawy. Jednak kawy możemy się napić w każdej innej kawiarni. To miejsce ma o wiele więcej do zaoferowania:

1) to unikalna okazja, by zobaczyć proces palenia i mielenia kawy Starbucks. Na środku wielkiej sali zobaczysz wszelakie urządzenia używane w tym procesie. W połączeniu z industrialnym wnętrzem oraz wysokimi sufitami i pięknymi marmurowymi posadzkami układanymi w specjalny sposób, całość robi niesamowite wrażenie!

2) możesz skorzystać z jednego z aż czterech barów znajdujących się w Starbucks Reserve. Przy głównym barze zamówimy przepyszne i wyjątkowe kawy, które możemy wypić na miejscu – w środku bądź w cudownych altankach znajdujących się przed wejściem do budynku. Kolejny bar z charakterystyczną starą dworcową tablicą to bar, gdzie możemy zakupić ziarnistą kawę na wynos. Specjaliści pomogą nam w wyborze najlepszej dla nas kawy spośród wielu, które oferowane są w sprzedaży. Trzeci bar Princi (powstały przy współpracy z firmą Princi) to miejsce, gdzie dostaniemy typowo włoskie jedzenie i wypieki. W ostatnim barze zakupimy różnego rodzaju koktajle i drinki.

Główny bar
Bar Princi

3) w Starbucks Reserve znajdziemy pięknie zdobione stoiska, na których znajdują się różne gadżety Starbucksa – od kubków i magnesów, po dzienniki kawosza. Wybór jest ogromny! Starbucks Reserve Roastery Milano mimo iż jest tak wyjątkowym miejscem na mapie Europy, przez Włochów odwiedzane jest niezmiernie rzadko. Palarnię w przeważającej ilości odwiedzają turyści z całego świata, którzy odwiedzają Mediolan.

Dziennik kawosza

Będąc w okolicach Duomo di Milano warto przejść się chwilę, by zobaczyć ten niesamowity budynek i jego wnętrze. Wejście do środka jest darmowe, nic nie kosztuje i nikt nie będzie wymagał od nas, byśmy coś kupili, aczkolwiek ja polecam kupić jakąś kawę i zabrać ze sobą. Są naprawdę wyjątkowe i przepyszne!

.

To też cię zainteresuje

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *